Gravel Grinder 2022

16. juulil leidis aset selle aastane Gravel Grinderi kruusaralli. Tegu on Tanel Kangerti poolt ellu kutsutud võistlusega ja ka seekord oli ta kohal vägesid juhatamas.

Sõit ise on väga mõnus, kuna ei ole nii-öelda “pane algusest-lõpuni võistlus” vaid nagu päris ralli ehk siis kiiruskatsetega võistlus kus lõpptulemus selgub kiiruskatsete tulemuste liitmisel. Seekord oli ralli pikkuseks 90km, millest siis 5 kiiruskatset kogupikkusega 26,3 km.  Start oli kõigil ühine ja ka esimese lühikese 1,6km kiiruskatse alguseks. Peale seda sai oma valitud tempoga järgmisse kiirukatsesse kulgeda. Mingid kontrollajad olid ikka ka aga need olid vast mõeldud neile kes ikka päris matka tegid. Alates teisest kiiruskatsest hakkas siis lõpptulemuse valguses ka taktika natuke mängima – kuna üksi kiiruskatset läbida või mingi pundiga sõita – sekundites/minutites võivad vahed päris suured olla.  Ise tegin ka vea sellega, et panime sõbraga kahekesi minema aga vastutuul ja sõber jäi maha ka veel ja nii need magusad sekundid kadusid. Aga see selleks. Peale teist kiiruskatset tuli õige pea esimene toidupeatus kus pakuti head ja paremat sööki/jooki.  Kolmas kiiruskatse oli sõidu pikim ca 10km ja peale seda tuli teine ja veelgi rikkalikum toidupeatus,  kus mängis ka bänd, et niigi hea olemine veelgi mõnusamaks teha. Kõhu said kõik tõenäoliselt korralikult täis  – seega energia probleeme sellel sõidul kellegil tekkida ei tohiks. Neljas kiirukatse oli jälle ca 7 km peale mida sai rahulikult ca 20 km lõpukatseni kulgetud ja viimane katse oli jälle Jõulumäel lühike 1,6km aga suhteliselt tehniline. Ise jäin sellel oma maanteeratta ja 35mm kummidega veidi jänni aga see ongi hea selle võistluse puhul et on kõigile meelepärast trassi.

Kokkuvõtteks saavutasin  44 koha koguajaga 48 minutit ja 06 sekundit. Üldaeg 90 km läbimiseks oli 3 tundi,  14 minutit ja sekundeid ka.