Aerobike Filter Maanteekarikasari 2021

Esimene etapp toimus Kuusalus kus kahjuks ma ei osalenud. Sel aastal siis niipalju muutus, et kolisin üle harrastussõitu kus distantsid on ca 70-90km. Ehk siis 2 ringi reeglina.

Teine etapp – Jõgeva 7.rattaralli.

Jõgeva rattaralli toimus 10.07.2021 Stardi ja finišipaik Kuremaa mõisa juures. 2 ca 35km ringi ümber Kuremaa järve.  Ilm oli päikesepaisteline ja suhteliselt vaikne, sooja ca 30 kraadi. Distants 70,8km. Koht 26-28, M45 klassis 6-s koht. Keskmine kiirus 40,3km/h, keskmine pulss163 l/m, kaotus võitjale  15 sekundit.

Kohe stardis on üks korralik tõus ja siis sama tõus ka 2 ringi alguses, mis eeldatavalt olid võtmekohtadeks. Õnneks esimest korda võeti tõus stardiauto järel suht mõistlikult ja tehniline start anti kohe peale tõusu.  Sõidu jooksul toimus pidevalt rünnakuid aga kedagi eest ära ei lastud, teisele ringile minnes õnnestus mul tõusu võtma hakata grupi alguses ja sellega koos suutsin kenasti gruppi sisse jääda ja peaaegu lõpuni sõita. Kahjuks 4 km enne finišit toimus suuremat sorti kukkumine minu ees.  Läbi mingi ime õnnestus mul nende kukkujate vahelt läbi manööverdada aga kuna ma ei olnud grupi eesotsas siis esimesed ca 25 ratturid said vahe sisse. Kukkumise järel tekkis meil kolmene punt millega tegime tugevat tempot et grupile järgi jõuda ja saimegi grupi 1 km enne finišit kätte aga just siis kiirendas grupp ja meil ei olnud jõudu enam kaasa minna. Seega tuli meil oma väike 3-ne grupifinis kus olin teine. Võitjale kaotasin 15 sekundiga seega peaaegu õnnestus pundis püsida.

Kokku siis 27-s koht ja 6-s koht M45 klassis

Katkestajaid oli 22  81-st starti tulnud ratturist.

Kolmas etapp – Pärnu 20.rattapäev

Kolmas etapp toimus 01.08.2021 Pärnus. Ilm oli niiske ja tuuline, sooja 18-20 kraadi. Distantsiks jälle ca 71 km ehk 2 35km ringi. Koht 44-46 ja M45 klassis kaheksas. Keskmine kiirus 38,5km/h ja keskmine pulss 162l/m. Kaotus võitjale 5 minutit ja 52 sekundit.

Sõit algas hästi ja suutsin kenasti grupis püsida, ilm oli küll tuuline aga kõigi rünnakutega suutsin kaasa minna kuniks teisel ringil peale 40 kilomeetrit toimus rünnak küljetuulelõigul millele ma kahjuks enam ei suutnud vastata ja jäin üksi gruppi taga ajama. Kuna edasi tulid vastutuulelõigud ja lootust gruppi üksi kätte saada ei olnud. Sõitsin siis üksi niiöelda temposõitu ca 12-14 kilomeetrit kuniks tagant tuli veel 2 ratturit kellega siis koos lõpuni sõitsime.

Kokku siis 45 koht ja 8 koht M45 klassis

Katkestajaid oli 9  81-st starti tulnud ratturist.

4 etapp – 11.Tallinna rahvasõit

4. etapp – Tallinna 11. rahvasõit toimus 15.08.21 Tallinnas Loo Kandis. Ilm alguses ilus kuid tuuline –  7-13 ms,  teisel ringil muutus paduvihmaks ja külmaks. Distants 85,2km. Koht 41-49, M45 klassis 9-s koht. Keskmine kiirus 36,7km/h, keskmine pulss165 l/m, kaotus võitjale 16 minutit ja 10 sekundit.

Sõit kahjuks ei alanud hästi, sest stardisaginas jäin tagumisse gruppi magama ja ees pandi selline tempo kohe peale, et kui ma aru sain et grupp kus ma olen ei sõida esimestega kaasa siis oli juba hilja – üritasin küll esimesi taga ajada aga kahjuks ei õnnestunud jälle ☹.  Õnneks päris üksi ma ei jäänud – alustasime 2-kesi  ja lõpuks oli meil selline 10 meheline punt millega siis vahelduva eduga lõpuni sõitsime. Teisel ringil hakkas paduvihma sadama ja läks külmaks, seega teine pool sõidust oli kohati päris raske ja nõme, mingi aeg läksid prillid nii uduseks ja märjaks, et oli raskusi tee nägemisega. Peale finišit oli ka tükk tegu, et kingapaelu lahti saada – näpud olid lihtsalt külmast kanged. Päris sõidu lõpus läks muidugi passimiseks ka – kuna enamus meie pundist olid nooremad mehed, siis viimased 5 km sain päris palju tööd teha. Üks mees ründas ka kolm kilomeetrit enne lõppu ja saigi üksi minema, teised jäid finišit ootama. Selles üheksases pundis finišis olin kuues – ette jäid nooremad ja vihasemad mehed 😊 .

Kokku siis 46-s koht ja 9-s koht M45 klassis

Katkestajaid oli 15  77-st starti tulnud ratturist.

Viies etapp – Elva 36.rattapäev

Aerobike viies ja viimane sõit 36. Elva rattapäev toimus 29.08.2021 Elvas. Ilm suhteliselt jahe ca 16 kraadi aga enamvähem kuiv. Distants 87,2km. Koht 46-47, M45 klassis 10-s koht. Keskmine kiirus 36,7km/h, keskmine pulss164 l/m, kaotus võitjale 23 minutit ja 39 sekundit.

Kuna osalejaid oli suhteliselt vähe siis otsustati , et harrastussõit ja sportsõit sõidavad koos. Nõrgematele see muidugi head ei tõotanud kuna suur tõenäosus , et esimesel pikemal tõusul kiiremad lihtsalt sõidavad eest.  Ja nii ka juhtus  – kui stardijärgne tõus sai edukalt tehtud ja suur grupp oli koos siis järgmine pikem tõus mis peale 10-dat kilomeetrit tuli tegi korrektuurid ja kahjuks peab tõdema, et olin jälle see mees kes maha jäi. Lisaks tuli kohe ka pikk vastutuule osa mis lootused gruppi kätte saada olematuks tegi.  Aga mis parata – õnneks tekkis meil jälle mingi pundikene millega siis edasi sõitsime – palju sain tööd teha ja kui see punt alguses võis olla nii 7-8 meest siis esimese ringi lõpuks oli meid viis järgi ja teise ringi poole pealt jätkasime kolmekesi lõpuni. Selles kolmesest pundist finišis oli kiireim küll üks noor mees aga tema kuulus sportsõitu seega mulle 46-47 kohast tuli see parem ehk siis 46-s koht, mis mind küll ei rahuldanud aga nii lihtsalt on.

Kokku siis 46-s koht ja 10-s koht M45 klassis

Katkestajaid seekord jälle suhteliselt palju ehk siis 24  78-s starti tulnud ratturist.

Kokkuvõttes siis tuli harrastussõidust mulle 26 koht ja M45 klassis 7-s koht.