Euroopa paraspordi meistrivõistlused 2023

Euroopa paraspordi meistrivõistlused 2023 toimusid sel aastal Hollandis Rotterdamis 08-20 augustil

Kavas oli 10 spordiala ja nende seas ka maanteeratta sõit. Kui enamus aladest toimus Rotterdam Ahoy areenil siis rattaspordi võistlused toimusid veidi linnast eemal Willem-Alexanderbaan sõudekanali ümber. Ring ümber kanali oli 5,2km pikk ilma tõusudeta aga 8 üheksakümnekraadise kurviga. Eraldistart MC4 ja MC5 klassile oli 3 ringi ehk 15,6 km  ja grupisõit 15 ringi ehk 78 km.

Eraldistart oli kavas reedel 18 augustil. Starti läksin jällegi grupisõidu rattaga ja suuremate ootusteta, kuna siledal ringil mängib aerodünaamika suuremat rolli siis põhimõtteliselt ei olnud mul mingit šanssi paremate kohtade eest heidelda. Läksin endast andma lihtsalt parimat.

15,6km läbimiseks kulus mul 25 minutit ja 3,5 sekundit mis andis 12.koha, keskmiseks kiiruseks 37,1km/h .  Mida öelda – kuigi kaotust võitjale ca 5 minutit siis enda võimsusnumbrid olid jällegi hooaja parimad ehk ühesõnaga – õige varustusega oleks tulemus kindlasti kõrgemat kohta väärt olnud.

Grupisõiduks olin veidi paremini meelestatud – lootus oli saada korralik grupisõidu tulemus. Aga juhtus jälle see mis viimasel ajal mind kahjuks saatnud on – stardivõimekuse puudulikkus. Rada oli  suht kitsas ja minu stardikoht grupilõpus – meie ehk siis MC4 klassis antakse aga valu  kohe stardist alates – nii ka seekord ja kahjuks ringi esimese poole kilomeetri jooksul oli 4  90 kraadist kurvi mida mul tuli grupi lõpus läbida aga viimasest kurvist väljudes oli rivi juba pikaks veninud, algas vastutuule sirge ja minu ponnistused grupi sappa saada ei kandnud vilja. Väga väga kurvaks ja vihaseks ja nõutuks tegi see mind aga ega midagi üle ka ei jäänud kui tugeva temposõiduga edasi minna.  Nii ma siis sõitsingi lõpuni tempot. Võitjatele kaotasin 2 ringiga ehk minu kilometraaž selles sõidus oli 68,6km mile läbimiseks kulus mul 2 tundi ja 7 sekundit. Keskmiseks kiiruseks 34,3km/h ja kokkuvõttes 13. koht. 

Kokkuvõttes tegin küll selle aasta tiitlivõistlustel isiklikus plaanis oma tugevaimad sõidud aga tulemustes see kahjuks ei kajastu. Aga ehk läheb järgmine aasta paremini.

Tänud jätkuvalt kõigile toetajatele ja kaasaelajatele.