Oostende MK-etapp, Belgia, 04-07 mai 2023

05. mai 2023 – Oostende 31,5km eraldistart. 3 ringi.

Starti läksin suht hea tundega aga juba stardi oli väike probleem. Kasutasin Janno eraldistardi kombet millel numbritasku on seljapeale integreeritud – soojenduse ajal oli aga number seal veidi kortsu läinud ja tuli minut enne starti seda kohendada – päris korda ei saanudki – õnneks lubati mind 10 sekundit enne õiget aega ikkagi starti. Stardist sain hästi minema aga juba esimestel kilomeetritel oli selge, et suurt ja head tulemust täna ei tule. Seda võimsust mida tahtsin hoida – kahjuks seekord ei õnnestunud , olin lihtsalt nõrk. Kolmandal ringi alguses tahtis hommikune toit ka kurgust välja pääseda. Kuigi viimasel ringil oleks tulnud veidi gaasi juurde lisada , siis mul hoopis jõud rauges ja kaotasin ühe koha. Kokkuvõttes 29. koht. Protokolli järgi oli distants 31,5km ja mul kulus selle läbimiseks 50 minutit ja 18.348 sekundit – see teeb keskmiseks kiiruseks 37,57km/h. võitjale kell keskmine kiirus oli 46,73km/h kaotasin 9 minutit ja 51 sekundi – mida on ilmselgelt liiga palju – oleksin rahul kui kaotus jääks 5 minuti kanti aga selleks tuleb veel tööd teha.

07.mai 2023 – Oostende grupisõit. 76,6km – 11 ringi

Stardikoridoris olin jälle viimaste hulgas aga stardist sain korralikult minema ja algus tundus paljulubav. Aga juba esimese ringi sirge tagasipöörde eel toimus minu ees kukkumine ja kuna mul endal tuli ka korra jalg maha panna ja hetkeks seisatada. Kuigi kukkumisest pääsesin oli ikkagi grupp veidi ette rebinud ja püüdsin mis ma püüdsin gruppi mul kätte saada ei õnnestunud. Tagant tulid veel sakslane ja prantslane ja paar ringi saime kolmekesi sõita, siis aga sakslane linna tehnilises munakivide ja 90 kraadiste kurvidega lõigus sõitis eest ära. Nii jäime prantslasega kahekesi ja seda kuni lõpuni. Kaheksandal ringil sai peagrupp meid kätte, mis tähendas 7 kilomeetri võrra lühemat tööpäeva. Viimasel ringil oligi tempo oluliselt aeglasem. Kuna kurvides olin prantslasest veidi osavam siis otsustasin viimasesse kurvi minna ees ja sealt 250 meetrit finišini spurtida. Kahjuks sai sakslane ikkagi viimastel meetritel minust 10-20cm-ga jagu. 

Kokkuvõttes 24 koht. -1 ring, 69,55km , aeg 2 tundi , 2 minutit ja 40sekundidt. Keskmine kiirus 34km/h

Kuna ei eraldistardist ega ka grupisõidust ma MK-punkte ei teeninud – siis ei saa kuidagi sõitudega rahule jääda. Aga nii paraku kahjuks läks seekord.

Järgmine võimalus paremat tulemust teha on juba mai lõpus Ameerikas, kus toimub MK 3 etapp.