Tartu Velo Tuur 2022

Juuli lõpus (30-31.07.2022) toimus Otepääl Tartu Velo Tuur  ehk Eesti meistrivõistlused seenioritele. Tuur toimus kahel päeval, kolme etapilisena.  Esimesel päeval kell 12 proloog 5km ja kell 16 50km grupisõit. Teisel päeval toimus 12km tagaajamissõit Gundersoni meetodil.

Saaremaalt olime kolmekesi, peale minu veel Jüri Suluste Sen 4 ja Villu Veel Sen 3 klassis

Proloog – 5km peale tuli ca 80 tõusumeetrit seega mulle päris mägine etapp aga andsin endast parima ja tulemuseks 27 koht, kaotust võitjale 1minut ja 18 sekundit, mis teeb minu keskmiseks kiiruseks ca 36km/h. Sõitsin seda tavaseades kuigi oli lubatud kasutada ka eraldistardi varustust. Peale proloogi sai paar tundi niisama lebotatud Otepääl. Ilm oli ilus ja meeleolu hea.

50 km grupisõit – plaan oli püsida grupis lõpuni aga kahjuks jäi 3 km puudu, eelviimasel tõusul kahjuks olin grupis liiga taga et tõusu lõpuks gruppi jääda ja nii ta jälle läks (tagantjärgi mõeldes ei oleks tohtinud siledal nii palju eesotsas olla ja ennast kulutada).  Tulemuseks 33 koht, kaotus võitjale kogunes selle kolme kilomeetriga 58 sekundit, keskmine kiirus sellegipoolest tubli 40km/h. Kokkuvõttes peale teist etappi olin siis 33 kohal. Kaotust liidrile 2 minutit ja 16 sekundit. Kurb selle juures oli see, et minu ees oli 20 sekundit tühja maad ja seljataga minut tühjust – seega jälitussõiduks väga suuri lootusi ei saanud seada et ma ettepoole tõuseks, kuna eespool startijad saavad tõenäoliselt gruppideks kokku ja koostöös liiguvad oluliselt kiiremini kui ma üksi.

Teine päev ja kolmas etapp – start siis vastavalt kahe päeva kokkuvõttest lähtuvalt. Minu stardiaeg oli 2 minutit ja 16 sekundit peale liidrit, startisin paremalt 3 koridorist.  Kuna start oli kolme koridoriga siis tõenäoliselt läks esimestes koridorides midagi veidi nihu sest peale starti mingi aeg tuli kaks M4 meest minust mööda kuigi nad oleks pidanud 20 sekundit enne mind startima aga mulle see sobis ja saime kolmekesi kenasti oma grupi tööle. Kahjuks eesolevaid liidrite gruppe meil meie grupi väiksuse tõttu kinni püüda ei õnnestunud vaid vahe veidi veel kasvas. Viimasele tõusule läksin oma grupi eesotsas aga finišisirgel tuiskasid vanemad mehed tuulest välja ja oma grupis jäin kolmandaks ja kokkuvõttes säilitasin 33 koha. Õigluse mõttes oli selline lõpplahendus ka hea sest mina oleks pidanud neid püüdma mitte nemad minust alguses mööda sõitma. Viimase etapi (12km 182TM) keskmiseks kiiruseks kujunes 36km/h.

Kokkuvõttes siis minu koht tuurilt 33, kaotust võitjale 3 minutit45 sekundit. MSen 2 klassis 7 koht.

Jüris Suluste – 36 koht, MSen 4 klassis 8 koht ja Villu Veel 50 koht MSen3 klassis 13 koht.